Ujęli sąsiada na podwójnym gazie i przekazali policjantom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sąsiedzi pewnego 34 – latka z gminy Bartoszyce najwyraźniej mieli już dość jego zachowania. Ich znajomy był już karany za kierowanie po alkoholu, ma też sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a mimo to nadal jeździł autem i do tego będąc pijanym. Dwaj mężczyźni postanowili dać temu kres. Widzieli jak ich nieodpowiedzialny i pijany sąsiad jeździ autem po okolicy. W środku nocy zatrzymali go i przekazali policjantom. 34 – latek miał w organizmie ponad 1,6 ‰ alkoholu. Odpowie za dwa przestępstwa.

W piątek w nocy, (4.01.19r.) dyżurny bartoszyckiej policji otrzymał informację, że na trasie Górowo Iławeckie – Bezledy pijany mężczyzna jedzie terenowym mitsubishi. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zastali na drodze trzech mężczyzn i dwa auta. Okazało się, że wszyscy trzej znają się i są mieszkańcami tej samej miejscowości. Dwaj mężczyźni mieli dość nieodpowiedzialnego zachowania swojego sąsiada, który pijany jeździł po okolicy i postanowili z tym skończyć. Pojechali za mitsubishi 34 – latka, uniemożliwili mu dalszą jazdę, a pijanego mężczyznę przekazali policjantom.

Pijany kierowca miał w organizmie 1,68 ‰ alkoholu, powiedział funkcjonariuszom, że chciał pomóc koledze, który „zakopał się gdzieś autem”.

Po sprawdzeniu danych 34 – latka w policyjnych systemach okazało się, że to nie pierwszy jego konflikt z prawem. Mieszkaniec gminy Bartoszyce ma zakaz kierowania autami na okres 4 lat i obowiązuje on do października 2020 roku.

34 – latek odpowie za dwa przestępstwa tj. kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i naruszenie sądowego zakazu. Mężczyzna musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami, łącznie z dożywotnim zakazem kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 styczeń 2019 12:25