Kradł z piwnicy bloku, w którym mieszka – usłyszał zarzuty i odpowie przed sądem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

19 – letni mieszkaniec Bartoszyc nie musiał nawet wychodzić z bloku, w którym mieszka, aby okradać sąsiadów, kradł bowiem z ich piwnic. Policjantom wystarczył dzień na ustalenie włamywacza i pasera, który pomagał w ukryciu i sprzedaży łupów kolegi. Dodatkowo w mieszkaniu 19 – latka policjanci znaleźli narkotyki. Obaj mężczyźni mają policyjny dozór i wkrótce odpowiedzą przed sądem. O kradzieży z piwnic jednego z miejskich bloków policjantów powiadomiono w czwartek, (10.01.19r.).

Włamywacz ukradł w dwóch piwnic cenne przedmioty w postaci: silnika zaburtowego, kosiarki do trawy i dwóch rowerów. Łączna wartość strat dwóch pokrzywdzonych wyniosła 5500 zł.. Policjanci pracujący nad tą sprawą, operacyjnie ustalili prawdopodobnego sprawcę tych przestępstw, którego zatrzymali już w piątek, (11.01.19r.). Zatrzymany 19 – latek to mieszkaniec bloku, w których doszło do kradzieży z włamaniem. Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania 19 – latka znaleźli biały proszek, który okazał się amfetaminą. Kolejnym, zatrzymanym tego dnia mężczyzną był 22 – letni mieszkaniec Bartoszyc, który pomagał w ukryciu skradzionego silnika zaburtowego. Policjanci znaleźli skradziony silnik w jego piwnicy. Jeden ze skradzionych rowerów też został już odzyskany.

Policjanci nadal pracują nad ustaleniem gdzie są pozostałe skradzione przedmioty. Obaj mężczyźni w sobotę, (12.01.19r.), usłyszeli zarzuty, 19 – latek zarzut kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających, 22 – latek paserstwa. Mieszkańcy Bartoszyc przyznali się do zarzutów. Na wniosek policji prokurator wydał postanowienie o dozorze dla obu mężczyzn, będą musieli stawiać się w komendzie policji kilka razy w tygodniu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339