Bartoszyce: Miał w aucie tzw. „koguta”, chciał zatrzymać samochód do kontroli drogowej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zabawa w policjantów i głupie żarty w wykonaniu 5 młodych mężczyzn skończą się dla jednego z nich na sali sądowej. Policjanci interweniowali wobec 18 – latka i jego 4 kolegów po zgłoszeniu, że na drodze K - 51, nieoznakowane audi, używając niebieskich sygnałów świetlnych, oraz dźwiękowych próbowało zatrzymać inne auto do kontroli drogowej.

Policjanci znaleźli opisane audi zaparkowane na jednej z bartoszyckich ulic. W schowku auta ukryty był tzw. „kogut”. Mężczyźni nie wiedzieli skąd on się tam wziął… Wczoraj, (29.01.19r.), około g. 23:30 policjanci zostali poinformowani, że na trasie Samolubie – Bartoszyce osoby jadące nieoznakowane audi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowały zatrzymać do kontroli drogowej kobietę jadącą tą drogą. Kobieta opisała audi wskazując jego numery rejestracyjne. Policjanci szukali opisanego auta i zastali je zaparkowane na jednej z miejskich ulic. Wewnątrz audi siedziało 5 młodych mężczyzn, w wieku od 17 do 22 lat. Za kierownicą siedział 18 – latek z gminy Sępopol. Mężczyzna był trzeźwy i nie miał przy sobie prawa jazdy.

Poinformowany o przyczynie kontroli twierdził, że nie ma pojęcia o czym mowa. Policjanci przeszukali auto i w schowku znaleźli urządzenie, które po podłączeniu do samochodowej zapalniczki emitowało niebieskie światło i dźwięk policyjnej syreny. Cała piątka była w wyjątkowo dobrym nastroju i twierdzili, że nie mają pojęcia skąd „to” się wzięło w ich aucie. Urządzenie zostało zabezpieczone. 18 – latek odpowie przed sądem za dwa wykroczenia tj. brak wymaganego dokumentu w trakcie kontroli, oraz za posiadanie w pojeździe i używanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie będąc do tego uprawnionym. Mężczyźnie grozi kara aresztu albo grzywny do 5 tys. zł. „Kogut” - niebieska lampa błyskowa, znaleziona w audi podlega przepadkowi nawet jeśli nie jest własnością mężczyzny.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany sobota, 02 luty 2019 18:35